Sprawdzony serwis z interesującymi artykułami.

hydrolaty w ciazy

0
Posted in uroda By admin

Preparatynaturalne – dobrodziejstwo hydrolatów

hydrolat do ciała

Kosmetyki naturalne, w tym hydrolaty, są z zapałem używane, ponieważ mało w nich sztucznych akcesoriów, konserwantów, barwników i szkodliwych substancji. Sprzyjają do bezpiecznej pielęgnacji, a składniki w nich zawarte łatwo wnikają w skórę oraz dobrze ją odżywiają.

hydrolat lawendowy

Czy warto stosować hydrolaty?
Hydrolaty to woda kwiatowa bądź też roślinna, a odpowiednio element uboczny, który powstał w wyniku produkcji olejków eterycznych. Te kosmetyki naturalne można używać jako toniku do twarzy lub dodawać go do produkcji domowych środków pielęgnacji. Nadają się głównie dla skóry wrażliwej, albowiem hydrolat działa o dużo łagodniej od samych olejków eterycznych. Perfekcyjnie łagodzi skórę po depilacji czy też gojeniu. Wolno nim rozcieńczyć szampon, czy doliczyć do płukanki do włosów w celu nasilenia działania. O takie preparaty naturalne jak hydrolat wolno naznaczyć krem do twarzy używany na co dzień. Ułatwi to rozprowadzanie go na skórze i zapobiegnie zatykaniu porów. Używa się ich także do mieszania maseczek w proszku czy też rozpuszczania peelingów.

Jakie są atuty hydrolatów?
•    działanie łagodzące
•    działanie przeciwzapalnie
•    działanie antyoksydacyjne
•    działanie regenerujące

Są one niezmiernie łagodne, wolno je stosować bezpośrednio na cerę, bez rozcieńczania. Hydrolaty wypada przystosować według ulubionego zapachu czy też właściwości rośliny, z której powstały.

naturalny hydrolat borowinowy

Kosmetyki naturalne a otoczenie
Osoby używające preparatów naturalnych troszczą się nie tylko o własną skórę, niemniej jednak i o naturę. Tego typu produkty do pielęgnacji nie są testowane na zwierzakach a ich produkcja nie zagraża otoczeniu.